Tento web používá k poskytování služeb, personalilzaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Najděte Váš vůz...

Brzdové destičky BREMBO XTRA - dokonalá kombinace sportovního výkonu, komfortu a technické životnosti

Brzdové destičky Brembo řady XTRA jsou vyvinuté tak, aby maximalizovaly výhody při použití v kombinaci s vrtanými a drážkovými kotouči Brembo. Destičky řady XTRA jsou ideálním řešením pro petrolheady, kteří si naplno užívají sportovní jízdu.

Brzdové destičky XTRA jsou vyráběny pomocí speciální směsi zvané BRM X 101. Směs je složena z více než 30 různých druhů materiálu, které byly vyvinuty ve výzkumných laboratořích Brembo.

Díky této směsi jsou brzdové destičky Brembo XTRA ideálním řešením v kombinaci s kotouči Brembo XTRA a Brembo MAX.

Základ směsi destiček XTRA vychází z ekvivalentu směsi pro DE destičky. Výhodou směsi BRM X L01 je jedinečnost mezi konkurenčními směsmi svého druhu. Zajišťuje tak nízké opotřebeni kotouče za všech jízdních podmínek, a to i přes vyšší brzdný výkon, než mají standardní směsi. Nová směs dodává vyšší koeficient tření, což se rovná vyššímu brzdnému účinku jak při nízkých, tak při vysokých teplotách. Zároveň zvyšuje životnost brzdových destiček. Těmto atributům se přizpůsobila i výroba řady XTRA. Brembo zde využívá výrobní metodu scorchingu, kdy se směs destiček tzv. opaluje při vysokých teplotách, a tak dochází k eliminaci plynů z brzdné směsi, které by mohly snížit koeficient tření mezi destičkou a kotoučem. Právě díky tomu des­tičky řady XTRA dosahují vysokého brzdného účinku při všech provozních teplotách a splňují tak přísné bezpečnostní kritérium evropské normy ECE R-90.

Jak již bylo zmíněno, nová směs umožňuje užití této řady destiček XTRA s vrtanými nebo drážkovými kotouči řad XTRA nebo MAX bez obavy z dramatického snížení životnosti keramických destiček, v kombinaci s vrtanými kotouči, kdy jindy dochází k výraznému snížení technické životnosti keramiky na vrtaném kotouči.

Destičky řady XTRA jsou vhodné nejen pro všechny nedávno vyrobené automobily, jako je například Alfa Romeo Giulietta, Mer­cedes-Benz, BMW a VW, ale také pro některé typy vozů SUV.